loading...
« Strona główna

07.06.2020 - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

Największa tajemnica wiary
Dziś świętujemy największą tajemnicę naszej wiary: Bóg jest jeden w Trzech Osobach. Bóg tak umiłował świat, że zechciał nam objawić tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Syn ukazał nam Ojca i razem posyłają do nas Ducha Świętego. Niech towarzyszą nam dziś słowa, które usłyszymy w czasie liturgii eucharystycznej: „Panie, Ojcze Święty, wszechmogący, wieczny Boże. Ty z Jednorodzonym Synem Twoim i Duchem Świętym jednym jesteś Bogiem, jednym jesteś Panem; nie przez jedność osoby, lecz przez to, że Trójca ma jedną naturę. W cokolwiek bowiem dzięki Twemu objawieniu wierzymy o Twojej chwale, to samo bez żadnej różnicy myślimy o Twoim Synu i o Duchu Świętym. Tak, iż wyznając prawdziwe i wiekuiste Bóstwo, wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie”.

BOŻE CIAŁO

W tym roku w ramach Uroczystości Bożego Ciała odprawimy Nabożeństwa Eucharystyczne przy 22 ołtarzach na terenie parafii. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i parapetów. Dla uczczenia tego wydarzenia zachęcam, aby dzieci wraz z rodzicami, dzięki swej kreatywności, zrobiły piękny kwiat dala Pana Jezusa i przyniosły go złożyć w hołdzie na swoim ołtarzu. Zachęcamy do jak najliczniejszych spotkań przy ołtarzach. Przypominamy też, że uczestnictwo w nabożeństwach przy ołtarzach nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w tym dniu  we Mszy św.

W oktawie zapraszamy na procesję wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

 

GRAFIK NABOŻEŃSTW

godzina

I Ksiądz

II Ksiądz

III Ksiądz

10.00

ul. Steyera 2

ul. Spokojna 9

ul. Sportowa 2a

10.30

ul. Żwirowa (skrzyżowanie z ulicą Wyzwolenia)

Skrzyżowanie

ul. Morskiej i Spokojnej

ul. Słoneczna 4a

11.00

ul. Stadionowa 16

ul. Merkleina 8

ul. Harcerska 13

11.30

ul. Dettlaffa 10

ul. Niepodległości (obok Messy)

ul. Róży Wiatrów 8

12.00

ul. Starowiejska

(skrzyżowanie z ul. Portową)

ul. 1000- lecia PP 19

ul. Stoczniowców 40

12.30

ul. Bohaterów Kaszubskich

 (kapliczka rybacka)

Pomiędzy blokami Abrahama 2, a Abrahama 3

( za sklepem spożywczym)

ul. Jachtowa (plac zabaw)

13.00

ul. Boh. Kaszubskich 62a

ul. Hallera przy Urzędzie Miasta

ul. Droga Chłapowska 32a

13.30

 

 

ul. Droga Swarzewska  (przy krzyżu)

 

 

POSŁUGA LITURGICZNO-DUSZPASTERSKA W NASZYM KOŚCIELE

Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz rekomendację zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w naszym kościele obowiązują następujące zasady posługi liturgiczno-duszpasterskiej.

  1. Zniesienie limitu osób

Przestał obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych i dlatego możemy powrócić do zwyczajnych praktyk religijnych. W dalszym ciągu w kościołach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny, nie ma też obowiązku zachowania odległości 2 metrów między osobami; oczywiście jeśli jest możliwe, to dla względów bezpieczeństwa sanitarnego można zachować dystans, jednak nie jest to obowiązek prawny – w budynku kościoła wystarczą maseczki.

  1. Odwołanie dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach Świętych

Ks. Arcybiskup Archidiecezji Gdańskiej odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej. Jak podaje Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 1247): „W niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy  Świętej oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego” oraz Katechizm Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”.

  1. Powrót do stałych zasad obowiązujących w prawie kościelnym

Powracamy do ogólnych zasad, wynikających z Kodeksu Prawa Kanonicznego i z przykazań kościelnych, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte wskazaniami władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.

  1. Sakrament pokuty i Komunia Święta wielkanocna

Zostaje przedłużony czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r.

  1. Pierwsza Komunia Święta i Bierzmowanie

Obecne przepisy pozwalają na organizowanie – nawet jeszcze przed wakacjami  uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania. Zachęcam tych rodziców którzy jeszcze nie ustalili terminu, aby uczynili to jak najszybciej. 

 

         NOWY TERMIN BIERZMOWANIA - 26.06.2020, g.18.00

 

  1. Pogrzeby

Wracamy do sprawowania uroczystości pogrzebowych według zwyczaju który obowiązywał w parafii przed wybuchem pandemii.

  1. Praca z grupami duszpasterskimi

W parafii na nowo odbywają się: spotkania grup i wspólnot duszpasterskich, katecheza przedchrzcielna i przedmałżeńska. Do normalnego trybu funkcjonowania wracają, spotkania w poradni dla narzeczonych.

  1. Odpowiedzialne zachowanie

Bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie w zgromadzeniach liturgicznych i podczas spotkań duszpasterskich, przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowywaniu higieny oraz aktualnie obowiązujących zasad w miejscach kultu. Nadal nie korzystamy z wody święconej.

  1. Transmisje mszy świętych i nabożeństw

Transmisje z naszego kościoła  dostępne tylko  na kanale: TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP, przez kamery live na stronie: parafia.wladek.pl/kamery-live, a także w telewizji Chopin  (transmisje 24 godziny na dobę).

 

CODZIENNY RÓŻANIEC

Codziennie o 20.30 zapraszamy do kościoła wszystkich parafian na różaniec i apel.Przez cały czerwiec prosimy dobrego Boga o ustanie epidemii, w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują oraz służb medycznych i sanitarnych, a także w  intencjach zbliżających się wakacji. Prosić będziemy o dobrą pogodę i bezpieczny wypoczynek dla turystów i aby nikomu nic złego się nie stało.

Różańca nie będzie w sobotę 13 czerwca.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników. Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się w piątek 12 maja.

godz. 20.30 -  Nabożeństwo różańcowe i procesja.

w sobota 13 czerwca

godz.   9.30 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 17.30 - IV część różańca, Msza Św. i procesja światła.

 

DYSPENSA ARCYBISKUPA.

W piątek 12 czerwca na terenie Archidiecezji Gdańskiej  nie obowiązuje  post związany z wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  22 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

WODA ŚWIĘCONA

Konferencja Episkopatu oraz sanepid zalecają aby w kościele nie nalewać wody do kropielnic oraz nie błogosławić wody do dużych pojemników. W związku z wieloma zapytaniami znaleźliśmy chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie zakupując wodę butelkowaną, fabrycznie zamkniętą. Woda została pobłogosławiona. Oprócz wody została także przygotowana sól egzorcyzmowana.

 

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChr tel.695818226

 

POBÓR KRWI

Miejski Klub HDK PCK Władysławowo serdecznie zaprasza w dniu 13 czerwca 2020  

na Przedsezonowy Honorowy Pobór Krwi; Rejestracja od 9.00 do 13.00; Plac przy Kościele p.w. WNMP we Władysławowie, ul. Żeromskiego 32; Honorowy krwiodawca powinien: mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty oraz cieszyć się dobrym zdrowiem.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Kazimierz Sowa, ur. 1937, zam. ul. Abrahama,  /pogrzeb odbył się  w Suchej Beskidzkiej/

† Anemaria Brzozowska, ur. 1942, zam. Abrahama

† Władysława Dorsch, ur. 1935, zam. Długa /pogrzeb 08.06. godz. 11.00/

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

Czynne w dni powszednie od 16.00 do 18.30; w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W każdą środę o godz. o godz. 16.45; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 17.00; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00; w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00; dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości.

 

Władysławowo, 07.06.2020                                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                      proboszcz